Supertrucks bijna op Belgische wegen?
Gepubliceerd door: Mobimix
Kersvers staatssecretaris voor Mobiliteit Melchior Wathelet heeft vorige week het juridische kader geschept waardoor gewesten een proefproject met ecocombi's - de zogenaamde supertrucks - zouden kunnen uitvoeren. Het kabinet van Wathelet bevestigt dinsdag een bericht in die zin in het transportvakblad De Lloyd.
"Het federale document om het pilotproject met ecocombi's te laten plaatsvinden, is getekend", verklaarde Wathelet volgens De Lloyd op de nieuwjaarsdrink van wegvervoerorganisaties Febetra en Transport en Logistiek Vlaanderen (TLV). Nu ligt de bal opnieuw in het kamp van de gewesten.
Dat het dossier lang aansleept, zou te maken hebben gehad met de aanslepende politieke crisis. Volgens Vlaams minister van Mobiliteit Hilde Crevits (CD&V) zat het dossier vast bij de administratie van toenmalig staatssecretaris Etienne Schouppe die het niet als lopende zaken kon afhandelen. Dit werd door Schouppe echter ontkend. Volgens hem had hij nooit de vraag gekregen van Vlaanderen om het dossier te behandelen, schrijft De Lloyd nog.
Vanuit Vlaanderen kregen we eerder het bericht dat het geblokkeerde dossier vooral wacht op een positief advies van de MORA (Mobiliteitsraad Vlaanderen). Eerder werden er zes potentiële proeftrajecten geselecteerd. De adviesraad is echter van mening dat de trajecten moeten worden aangepast indien de verkeersveiligheid in het gedrang komt en dat bij voorkeur de trajecten volledig over Vlaams grondgebied lopen. Dat laatste is voor geen van de 6 geselecteerde trajecten het geval.
Ondanks het federale wettelijke kader dat nu werd gecreëerd, zullen we morgen dus nog geen LZV's (Langere en Zwaardere Vrachtautocombinaties) op Vlaamse wegen zien rijden.
(Bron: Belga, eigen berichtgeving)








