15 Feb 2010Printervriendelijke versieSend to friend

Peiling bij ondernemers over rekeningrijden

Gepubliceerd door: PB

Na de online enquête van de Nederlandse automobilistenvereniging ANWB eerder dit jaar, loopt er tot 1 maart 2010 ook een online bevraging over kilometerrijden voor vrachtwagens in Vlaanderen. Dit onderzoek gebeurt in opdracht van het Vlaamse Steunpunt Fiscaliteit en Begroting en wil de bedrijfseconomische effecten van rekeningrijden onderzoeken en richt zich dan ook specifiek tot de ondernemers. Bedoeling is om met een slimme kilometerheffing het gebruik van vervoersmiddelen te belasten in plaats van het bezit. Verwacht wordt dat rekeningrijden zal resulteren in een milieuvriendelijker en efficiënter weggebruik.
In deze bevraging wordt gepeild welke hinder de ondernemingen nu kennen op de wegen en welk effect dit heeft op hun werking. De houding van de ondernemer ten opzichte van een dergelijke heffing , de kosten, de winst en concurrentiepositie zijn dan ook de sleutelbegrippen waar de onderzoekers aan de Hogeschool Gent een antwoord op zullen trachten te formuleren.
Op het einde van de enquête kunnen de respondenten aangeven of ze eventueel willen meewerken aan een diepte-interview achteraf.
Geïnteresseerde ondernemers kunnen de enquête invullen op deze website