Elektrisch rijden: ASBE Open meeting
Gepubliceerd door: Mobimix
Om in Vlaanderen van elektrische mobiliteit een succesverhaal te maken, is er nog veel nodig. Voornamelijk de overheid heeft hierin een belangrijke rol te spelen, maar ook een versterkt partnership tussen commerciële partners vergroot de kansen voor de elektrische wagen. Tot die conclusie kwamen tal van stakeholders vandaag op de Open Meeting van ASBE.
ASBE, de Belgische sectie van AVERE, de internationale associatie voor elektrische voertuigen (batterij-elektrisch, hybride en brandstofcel), bracht vandaag leden en niet-leden actief in het veld van elektrische mobiliteit bij elkaar voor informatie-uitwisseling en gesprek. Tal van op stapel staande initiatieven passeerden de revue en de aanwezigen kregen een overview van bestaande incentives voor individuen, bedrijven en lokale overheden.
De teneur was duidelijk: er is in Vlaanderen en België nood aan coördinatie en stimulans. Verschillende aanwezigen (waaronder ook enkelen van de Vlaamse en federale overheid) lieten zich ontvallen dat er – onder meer in het kader van Vlaanderen in Actie – één en ander gebeurt om tot een gecoördineerde introductie van elektrische voertuigen te komen. In deze fase wordt er onder meer door het VIM en de Vlaamse departementen LNE en EWI vooral gerubriceerd wat er momenteel bestaat aan initiatieven, welke infrastructuurprojecten op til staan en waar de technologische ontwikkeling staat.
Op vlak van stimulans bleek er duidelijk nood aan eenduidige informatie voor iedereen: de individuele burger, bedrijven én lokale overheden. Er bestaan heel wat steunmaatregelen voor de aankoop van elektrische voertuigen en de installatie van infrastructuur, maar het overzicht is zoek. Er zijn federale maatregelen, maar de ook de verschillende regio’s hebben hun eigen aanmoedigingsbeleid.
Mobimix.be was aanwezig en zette in de verf dat het platform de ontwikkelingen op de voet volgt. Op vlak van fiscaliteit en financiële stimuli lanceert de website zeer binnenkort een volledige update met alle interessante wijzigingen die van kracht worden op 1 januari 2010. In de gaten te houden, dus.








