6 Nov 2009Printervriendelijke versieSend to friend

LeasePlan België plaatst eerste oplaadpunt

Gepubliceerd door: Wouter

LeasePlan, de grootste leasingmaatschappij in België zal binnenkort het elektrische oplaadpunt voor elektrische voertuigen plaatsen in België. Daarvoor is er een samenwerking met ThePluginCompany. De oplaadpaal komt er op de bezoekersparking in Zaventem en is bestemd voor klanten en personeel. De leasingmaatschappij beseft dat elektriciteit een van de brandstoffen van de toekomst is. Het bedrijf pioniert daarom binnenkort met het eerste elektrische oplaadpunt in België. Volgens Leaseplan is de elektrische auto heel wat zuiniger in energieverbruik dan een klassieke auto met verbrandingsmotor. 'En hoewel bij de productie van elektriciteit voor deze auto's nog steeds broeikasgassen vrijkomen, ligt die uitstoot tot 70 procent lager dan bij benzine- en dieselmotoren', aldus Leaseplan. Elektrische voertuigen zijn binnenkort ook fiscaal vriendelijk (tot 120% aftrekbaar). Vandaag ontbreekt alleen de publieke infrastructuur om de batterijen op te laden. Daar moet nu dringend werk van gemaakt worden en LeasePlan zet dus een eerste stap in de goeie richting.

Michel Van den Broeck, Managing Director bij LeasePlan Belgium: “LeasePlan België gaat een stap verder in het ecorijden. Wij gaven met de implementatie van GreenPlan al het goede voorbeeld. LeasePlan blijft daarnaast zijn pioniersrol trouw en plaatst het allereerste oplaadpunt voor elektrische wagens in België. Wij willen als innovatieve marktleider immers oplossingen aanreiken aan onze klanten. Dankzij de oplaadpunten van ThePluginCompany kunnen we onze klanten ook voor een elektrische voertuigenvloot een totaaloplossing bieden. LeasePlan ziet deze oplaadpaal als een mijlpaal. Iedereen heeft de mond vol van Corporate Social Responsibility en duurzaamheid, wij doen er effectief iets aan en zetten het om in de praktijk.”

De meeste Europese landen ontwikkelden ambitieuze plannen om de elektrische auto alle kansen te geven. Onze buurlanden investeerden in een netwerk van publieke oplaadpunten op straat en op bedrijfsparkings. Steden als Amsterdam, Parijs, Londen, Stockholm en Madrid startten al met de uitbouw van de nieuwe infrastructuur. Maar in België loopt tot op heden nog geen enkel pilootproject.

Leo Van Geyt, CEO van ThePluginCompany: “In België werden er nog geen initiatieven genomen door de overheid om het elektrisch rijden mogelijk te maken, terwijl de Elektrobay infrastructuur toch al operationeel is sinds 2006 in verschillende Europese landen. We staan aan de vooravond van een grootschalige deployment. Alleen moeten zowel de overheid als de bedrijfswereld dringend de nodige stappen nemen. Dankzij het Electrobay oplaadpunt kunnen bedrijven vandaag al makkelijk en betaalbaar voor een oplaadinfrastructuur in hun bedrijf opteren. Ik ben blij dat de grootste speler op de leasingmarkt hierin een pioniersrol vervult en als één van de eerste bedrijven een Electrobay oplaadpunt heeft aangeschaft voor zijn personeel en klanten.”

Meer info : www.theplugincompany.com of www.leaseplan.be

Eerder deze week was er een reportage over elektrisch rijden in het Éen-programma VOLT. Herbekijk via deze link de volledige reportage.